Elektrikli Araç Şarjı İçin Bulut Platformu

soluCharger ile size özel, donanımdan bağımsız elektrikli araç şarj ağı platformuyla şarj ağınızı hemen kurun, optimize edin ve ölçeklendirin.

SİZE ÖZEL

Sizin markanız ve sizin logonuzla tamamen size özel

Müşterileriniz veya çalışanlarınız için size özel son kullanıcı mobil uygulamaları, web
arayüzleri ve arka uç yazılımları içeren hepsi bir arada elektrikli araç şarj yönetimi yazılımı.

Arka Uç Platformu

Ticari müşterileriniz ve ortaklarınız için size özel, sizin logonuz ve sizin markanızdan oluşan portal

İnternet Portalı

Araç sürücüleri için web arayüzünü özelleştirin

Mobil Uygulamalar

iOS ve Android için tamamen size özel elektrikli araç şarj uygulamaları

ÖDEME & FATURA

Esnek ödemeler ve faturalandırma ile gelirinizi artırın. Para akışının sahibi olun.

Seçtiğiniz ödeme ağ geçidiyle entegre edin ve müşterileriniz ve iş ortaklarınız için birden çok faturalandırma seçeneğini kolayca yönetin.

İyzico ve Stripe’ı kutudan çıkar çıkmaz kullanın veya tercih ettiğiniz ödeme işlemcisini entegre edin. soluCharger ile ek ücret veya gecikme olmaksızın doğrudan müşterilerden ödeme kabul edin. Otomatik makbuz oluşturma ve e-faturadan yararlanın. Kendi evinde elektrikli araç şarj eden çalışanlarınızın kullanımlarını takip edin, ödemeleri hesaplayın.

DONANIM

OCPP ile esneklik ve birlikte çalışabilirlik

Farklı iş durumları, farklı şarj cihazı modelleri gerektirir. Farklı üreticilerin OCPP uyumlu şarj cihazlarını, donanımdan bağımsız şarj ağı yönetim sistemimizle (soluCharger) serbestçe entegre ederek ağınızı ölçeklendirin.

OCPP 1.5 SOAP, OCPP 1.6 JSON, OCPP 1.6 SOAP’ı destekler. Tüm OCPP uyumlu şarj noktalarını destekler. 40’tan fazla farklı şarj cihazıyla başarıyla test edilmiştir.

API

soluCharger Elektrikli Araç Şarj ağı API'si ile
size özel çözümünüzü oluşturun

soluCharger API, farklı iş ihtiyaçlarını karşılamak için ölçeklenebilir bir altyapı sunar. 
Kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri oluşturun,
mevcut sistemlerle entegre edin ve gelişmiş özel çözümler geliştirin.

ROAMING

Ağınızdan para kazanın. Erişiminizi genişletin.

Ağınızı diğer sağlayıcıların elektrikli araç sürücülerine açın ve şarj istasyonlarınızın gelir potansiyelini en üst düzeye çıkarın. Teklifinizi birden çok ağ üzerinden genişletin ve müşteriyi elde tutma oranını artırın.

ELEKTRİKLİ ARAÇ DİNAMİK YÜK YÖNETİMİ VE AKILLI ŞARJ

Dinamik Yük Yönetimi ile Yatırım Getirinizi Optimize Edin

Güç kapasite aşımından kaçının ve Dinamik Yük Yönetimi algoritmalarımızdan yararlanarak istediğiniz sayıda şarj cihazı kurun.

Mevcut elektrik gücünün birden fazla şarj cihazına optimum dağılımını sağlayın.
Müşteri başına şarj hızının akıllıca önceliklendirilmesini sağlayın.
Farklı üreticilerin şarj cihazlarını yönetin.
API aracılığıyla dinamik yük sınırı ayarlamaları.

EVDE ŞARJ

Akıllı ev şarjı ile müşteri sadakatini artırın

Başarılı bir evde şarj ağı stratejisi, işiniz büyümesi için kritik öneme sahiptir. Kamu ve ev şarjı için tek bir uygulama ile müşterilerinize 360° şarj deneyimi sunarsınız.

Yoğun olmayan elektrik fiyatlarından yararlanarak müşterilerinizin paradan tasarruf etmesi için akıllı planlamayı kullanın.
Şirketin elektrikli araçlarını evde şarj eden çalışanlara geri ödeme yapın.
Site ve apartman otoparklarında enerji kullanımını takip edin ve kat sakinlerine araç şarjı kullanımı için ödeme yansıtın, takip edin.

E-KİTAP

soluCharger Platformuna Genel Bakış

soluCharger’nun platformundaki EV şarj yazılımı özelliklerini kullanarak güvenilir ve kârlı bir EV şarj ağını nasıl yöneteceğinizi öğrenin.

soluCharger yazılım paketi ayrıca şunları içerir:

PLANLAR & TARİFELER

Her lokasyonda her müşteri için doğru fiyatı belirleyin

KWh, süre veya saat aralığı, kullanıcı veya şarj lokasyonu başına şarj tarifelerinizi tanımlayın. Fiyatları tarife gruplarına göre düzenleyin ve müşteri türüne göre farklı fiyatlar sunun: bireysel, filo veya özel veya kamu.

UZAKTAN YÖNETİM

Tam ağ kontrolü ile verimliliği artırın

Şarj oturumlarını uzaktan başlatın ve durdurun, kabloların kilidini açın, şarj hızını ve süresini belirleyen şarj profillerini ayarlayın ve yeni işlevler ve özellikler elde etmek için aygıt yazılımını güncelleyin.

 

UZAKTAN BAKIM

Maliyetleri azaltın ve ağ güvenilirliğini artırın

Gerçek zamanlı sorun tespiti ve otomatik arıza giderme algoritmaları sayesinde, şarj istasyonlarınız yerinde bakım gerektirmeden birkaç dakika içinde çalışır durumda olabilir. Kapsamlı hata günlüklerinden içgörüler ve teşhisler elde edin ve ölçeklendirirken operasyonel verimliliği koruyun.

GÜVENLİK & ÖLÇEKLENEBİLİRLİK

Maksimum ölçeklenebilirlik ve güvenlik iş açısından kritik öneme sahiptir

Ağınızdaki çok sayıda şarj cihazını kolayca yönetin. Ölçeklenebilir bir bulut mimarisi çözümü kullanmak, kullanıcılarınız için yüksek kullanılabilirlik ve sıfır kesinti süresi sağlamanıza olanak tanır. Değerlendirdiğiniz elektrikli araç şarj yönetim sistemi, ISO 27001, SOC, GDPR ve KVKK gibi sektör lideri güvenlik ve gizlilik standartlarına uygun olmalıdır.

ORTAK YÖNETİMİ

İş ortaklarını işlerini yürütmeleri ve büyütmeleri için güçlendirin

Ücretlendirme ağınızı ve hizmetlerinizi ölçeklendirmek, sisteminize iş ortakları eklediğinizde daha hızlıdır. İş ortaklarınızın sizin işlettiğiniz kendi şarj istasyonlarına sahip olması veya şarj istasyonlarını kurmak için alan sağlayan site ana bilgisayarları olması fark etmeksizin, tüm iş senaryolarını destekliyoruz

RAPORLAR & ANALİZ

Veriye dayalı kararlar alın

Müşterileriniz ve şarj etme alışkanlıkları hakkında değerli veriler elde edin. soluCharger platformu, bilinçli kararlar verebilmeniz için size net ve yapılandırılmış içgörüler sağlar. Ayrıntılı genel bakış, gerçek zamanlı panolar ve kapsamlı analitik ve raporlamadan yararlanın.

Neden bizi seçmelisiniz?

Ağır işleri bize bırakın

Elektrikli araç şarj işi kurmak karmaşıktır. İşinizi büyütmeye odaklanabilmeniz için ücretlendirme ağınızı kurma, uygulamanızı markalaştırma ve ödemeleri işleme koyma işlemlerini biz hallederiz.

Olağanüstü bir 360° şarj deneyimi sağlayın

İhtiyaçlarını karşılamak için mükemmel bir şekilde tasarlanmış size özel bir şarj deneyimi ile müşterilerinizi etkileyin. Sizin markanız ve sizin logonuz ile oluşturacağımız son kullanıcı çözümlerimizle size özel çözümlerimizi kullanın.

 

Yıldırım hızında başlayın

Zamanlama herşeydir. soluCharger platformuyla ilk katılım ve API entegrasyonları sayesinde, aylarca sürecek planlamadan tasarruf edeceksiniz. Sektör uzmanlığımızın yardımıyla ağınızı anında kurun.

Kendi özel çözümünüzü oluşturun

Esnek API’miz ile tüm dahili sistemlerinizi kolayca bağlayın ve üçüncü taraf dolaşım, ödeme veya diğer hizmetleri entegre edin. Son kullanıcı mobil uygulamalarını markanıza uyacak şekilde özelleştirin. İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak fiyatlandırma planlarını, tarife modellerini ve ödeme yöntemlerini belirleyin.

Geleceğe hazır yazılımlarla işletmenizi ölçeklendirin

Elektrikli araç şarj ağı işinizi başlatırken nerede olursanız olun, soluCharger şarj platformu sizinle birlikte büyümek için tasarlanmıştır. Tek elden çözümümüzle giderlerinizi en aza indirin ve yük yönetim sistemlerinizi geleceğe hazır hale getirin.

Maliyetlerinizi azaltın

soluCharger’in sürdürülebilir ve uygun maliyetli iş modeliyle elektrikli araç şarjında operasyonel mükemmelliği sağlayın, toplam sahip olma maliyetini azaltın ve şarj cihazlarınızdan para kazanın. Maliyetleri azaltmak için soluCharger dinamik yük dengeleme araçlarını ve otomatik arıza giderme sistemini kullanın.

İŞİNİZİ BİZİMLE BÜYÜTÜN

Desteğimizle pazara giriş sürenizi hızlandıracak,
işinizin büyümesini sağlayacak ve
ihtiyacınız olan kapsamlı eğitimi alacaksınız.

GÜVENLİK

Sistemlerimizin güvenliği için tüm önlemleri alıyoruz, şimdiki ve gelecekteki güvenlik çözümlerini başarıyla uyguluyoruz.

HIZ

Sistemlerimizin en hızlı ve optimum verimle çalışması için gerekli tüm altyapıyı biz sağlıyoruz.

DESTEK

MÜŞTERİ  EKİBİ HER ADIMDA SİZİ DESTEKLEYECEK

İşletmeler için Şarj Çözümleri

Şarj işinizi büyütmek ve yeni müşterilere ulaşmak için tasarlanmış özel çözümler. soluCharger’ın özelleştirilmiş EV Şarj platformunun sizin için nasıl çalıştığını görmek için iş modelinizi seçin.

İşletmeler için Şarj Çözümleri

Şarj işinizi büyütmek ve yeni müşterilere ulaşmak için tasarlanmış özel çözümler. soluCharger’ın özelleştirilmiş EV Şarj platformunun sizin için nasıl çalıştığını görmek için iş modelinizi seçin.

Sıkça Sorulan Sorular

EV şarj ağı platformu, çeşitli kullanım durumları ve iş modellerinde elektrikli araç şarj ağının yönetimini, bakımını ve işletmesini sağlayan bir yazılım sistemidir. Genellikle bir arka ofis, web portalı ve temel iş operasyonlarını optimize etmek, bakım maliyetlerini en aza indirmek ve EV sürücülerine sorunsuz bir şarj deneyimi sağlamak için tasarlanmış son kullanıcı mobil uygulamalarından oluşur.

Yüzlerce veya binlerce şarj cihazı dağıtmayı planlıyorsanız, EV işiniz için bir EV şarj ağı platformu çok önemli olacaktır. Bu platformun iş operasyonlarınıza ve mevcut sistemlerinize entegre edilmesi basit olmalı, iş akışınızı desteklemeli ve şarj noktası bakım süresini ve maliyetlerini azaltmalıdır. EV şarj platformu, şarj istasyonunun kapalı kalma süresini azaltır, görünürlüğü artırır, ödeme esnekliği sağlar ve ödeme ve faturalandırmayı otomatikleştirir. Ayrıca donanımdan bağımsız olmalı ve geleceğe hazır bir şarj altyapısı sağlamak için herhangi bir OCPP uyumlu şarj istasyonu modeliyle iletişim kurabilmelidir. Son olarak, böyle bir platform, özel ve evde şarjdan halka açık ve yolda şarj senaryolarına kadar çeşitli iş modellerini ve kullanım durumlarını etkinleştirmelidir.

EV şarj platformunuz, şirketinizin gereksinimlerine uygun şarj altyapısı yönetimini, son kullanıcı hizmetlerini ve akıllı enerji yönetimi çözümlerini kapsamalıdır. Ayrıca, gerçek zamanlı görünürlük ve otomatik arıza kurtarma algoritmalarının yanı sıra kullanıcı yönetimi, dolaşım yetenekleri ve donanım esnekliği de sunabilmelidir. İş modelinize en uygun fiyatlandırma planlarını ve tarife modellerini oluşturma özgürlüğüne sahip olmak çok önemlidir. Tercihen, para akışının tam kontrolüne sahip olmak için seçtiğiniz bir ödeme aracısı ile entegre olabilmelisiniz. Sonuç olarak, müşteri ödemeleri başka bir ücret veya gecikme olmaksızın doğrudan size iletilmelidir. soluCharger müşterilerden yaptığınız tahsilatlara aracılık yapmak ve herhangi bir komisyon almaz.